środa, 25 marca 2020

Mysli epidemiczne. Dzien 13. NIEPOKOJ.


Gdy odczuwam niepokoj, gdy nie moge wydychać powietrza, gdy cos mnie ściska w srodku... gdy nie panuje nad sytuacja... widze TEN OBRAZ! Obraz Georges de La Tour z XVII wieku przedstawiający Swieta Magdalene. Wszystko jest ciemnością, ciemność króluje, panuje, ogarnia. Na kolanach trzymasz perspektywe twej przyszłości czyli twoja własna czaszke, składasz na niej pobożnie rece w ostatnim geście nadziei a twarz, jak Magdalena, kierujesz ku wątłemu płomieniowy świecy. Ten płomień, ten blask, ten ostatni symbol jasności i zycia... odbija sie w lustrze twych oczekiwań ale wystarczy lekki podmuch wiatru, jakies wykrzyczane slowa w przypływie złości by... zgasł. 

Tak jest dzisiaj, tak bylo wczoraj wieczorem... gdy Antek do północy oglądał swoje zeszyty bo nie mogla zasnąć i powtarzał wciaz w kolko, ze on chce do szkoly, ze on chce do zycia, do normalności... 
Moze to, ze jego wyniki za drugi trymestr sa tak znakomite, a przyszly wczoraj tak go zdeprymowały? Nie wiem... 

Ja tez wczoraj nie moglam zasnąć. Dlugo, dlugo... patrzyłam w mych myślach na ten obraz. Każde wyjście jest ryzykiem, liczba chorych eksplodowała wczoraj +2444, liczba zgonów w szpitalach rowniez. Wszyscy mowia tylko tym. O 20 bijemy brawo, klaszczemy, lupiemy garnkami by wesprzeć duchowo nasza sluzbe zdrowia - niby mile, solidaryzujące sie, ale napelniejace niepokojem.
Dzis o 19h30 rozdzwonia sie we Francji wszystkie dzwony... I pozostanie cicha myśl albo modlitwa...

Menu na dzis
Sniadanie: woda z cytryna, zielona herbata, dwa tosty, krem z migdalow, kiwi

Kawa z mlekiem i mandarynka

Obiad: mizeria, eskalopki z kurczaka z koprem włoskim i purée z ziemniaków, jogurt naturalny i kawa i kostka czekolady
Podwieczorek: jablko, i ziola

Kolacja: kasza manna z cukinia i z zielonym groszkiem, ser kozi. 

A wczoraj bylo kolacyjne i pysznie: https://est-ouest-est-ouest.blogspot.com/2020/03/z-ottolenghi-pieczone-baklazany-sos-z.html i wyglądało tak: Pieczone baklazany z granatem i z sosem z jogurtu greckiego. 
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza