niedziela, 15 listopada 2015

Podwójna żałoba…
 

Trudno znaleźć odpowiednie słowa by opisać to co się czuje, jak się czuje gdzieś wewnątrz i na zewnątrz… jaką dać odpowiedź ? Jak żyć ?

 

Od wczorajszego poranka płaczemy. Dosłownie, płaczemy w domu, w kościele dziś rano, na ulicach, między sąsiadami, przez telefon. Płaczemy my, nasza trójka, moja rodzina.

 

Do ogólno narodowych tragedii doszła jeszcze ta bardziej osobista… wczorajsza śmierć żony najlepszego przyjaciela mojego męża. Carine odeszła wczoraj o świcie, w wieku 43 lat, zostawiając za sobą dwie dziewczynki 5 lat i 3 latka. W kwietniu wykryto u niej raka. W sierpniu zdrowiała, miało być lepiej. Wczoraj umarła.

Jérôme został sam… dziewczynki zostały same. Trudno ogarnąć bezmiar tej pustki, tej nieobecności.

 

W moim domu palą się świece by wraz z ich światłem i dymem, wraz z naszymi modlitwami dusze tych bliskich i niewinnych płynęły tam gdzie jest światło dobra i miłości.

 

Bo pomimo tej niewyobrażalnej tragedii… tych, którzy czynią dobro jest więcej, tych którzy sieją miłość jest więcej. Jest nas miliony więcej ! Powinniśmy się podnieść, wznosząc dumnie nasze twarze by odpowiedzieć dobrem na zło, miłością na nienawiść. Każdy z nas wokół siebie, na swoim poletku. Jest nas więcej…

3 komentarze:

 1. To smutne, ale życie toczy się dalej. I musi - chociażby dla tych, którzy zostali niesłusznie go pozbawieni. Ale z każdego zła, może narodzić się dobro.

  Pozdrawiam
  http://podrozeprzecietnejportmonetki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Życie jest codziennym wyzwaniem nawet jeśli o tym nie pamiętamy codziennie ...trudno pozbierać myśli w takich chwilach i okolicznościach ... Bardzo trudno ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglada na to, ze czeka nas kolejne trudne stulecie - 1914 to Pierwsza Wojna i miliony zabitych, ciagle zbyt mało aby zapewnić trwały pokój bo już 25 lat i kolejne miliony giną, bo brak decyzji państw zachodnich o interwencji w Niemczech po dojściu Hitlera do władzy, co i kto będzie cena pokoju tego stulecia?

  OdpowiedzUsuń