sobota, 17 września 2016

Wielka Brytania – Mallaig czyli delfiny i pociąg Harry Pottera. Część 10.

 UK 24


 


Budzimy się później niż zwykle, śniadanie jemy w hotelowym pokoju i z wolna zbieramy się do podróży, do Mallaig. Między Fort William i Mallaig wije się droga, uważana za jedną z najpiękniejszych w Wielkiej Brytanii i w Szkocji. Zatrzymujemy się na niej wielokrotnie by sfotografować te cudne pejzaże i złapać słynną Jacobite czyli pociąg Harry Pottera!

UK 25
Więcej jest takich łapiących turystów jak my. Bo niestety zbyt późno chcieliśmy kupić bilety na Jacobite ale się nam to nie udało; bo trzeba je kupić wiele, wiele miesięcy przed planowaną podróżą, szczególnie ten na 1-szą klasę bo po obejrzeniu pociągu doszliśmy do wniosku, że tylko tam chcielibyśmy te 2 godziny podróżować popijając angielską herbatkę i zajadając ciasteczka… eh marzenie!


 


Na jednym ze wzgórz spotkaliśmy parę przesympatycznych Duńczyków z którymi czekaliśmy prawie godzinę na pociąg miło gawędząc. Pociąg miał jednak duże spóźnienie i Antek do jego przyjazdu nie doczekał.
Nie szkodzi, złapaliśmy Jacobite na dworcu w Mallaig, stała sobie na peronie…


 
Uk 26


Uk 27


Miasteczko Mallaig jest maciupeńkie, malownicze a uroku dodały mu… skaczące przy portowym brzegu delfiny. Coś niesamowitego. Staliśmy zafascynowani, ludzie krzyczeli wesoło, aparaty śmigały. Mój ma jednak za mały zoom, nic nie widać…


 


Po spacerze i emocjach ruszyliśmy do hotelu West Higland, położonego na wzgórzu z widokiem na wybrzeże… eh pięknie i smacznie było. Oczywiście menu rybne jak to w Szkocji: przystawka z plamiaka z burakami i fenkułem a na danie główne pieczona sola w kaparach i soczewicy…


Hotel ma piękne salony, sporą bibliotekę…


 

Późnym popołudniem wróciliśmy do Fort William zatrzymując się w fabryce whisky i kilku sklepach ze szkocką wełną. .


Wieczorem rozpadało się na dobre, do rana.

1 komentarz:

  1. Piękne krajobrazy! O co chodzi z tym pociągiem? Ominęła mnie ta cała hucpa wokół Harry Pottera, a widzę, że marketingowo pomysł był świetny! Delfiny mnie zaskoczyły, myślałam, że one preferują cieplejsze akweny?

    OdpowiedzUsuń