środa, 3 stycznia 2024

Olejki eteryczne na zatoki... działają!


Podczas Świat miałam okazje rozmawiać z wujem mojej szwagierki, który od ponad 30 lat leczy się tylko i wyłącznie aromaterapia czyli olejkami eterycznymi. Ja akurat byłam w tych dniach na antybiotykach i po 3 tygodniach zapalenia zatok z zerowa poprawa. 

Wuj przepisał mi mieszankę olejków oraz zalecił może to zabrzmi jak abrakadabra namagnetyzowanie ich. W międzyczasie byliśmy kilka dni w sanatorium morskim na terapii, wróciliśmy i dopiero wtedy mogłam zakupić w aptece potrzebne olejki. 

Z wielka radością donoszę, ze DZIALAJA, ze ODDYCHAM... teraz tylko trzymam kciuki by to zadziałało na dłuższa metę, w strachu z setkami uczniów każdego dnia i ich milionami wirusów i bakterii oraz w zderzeniu z bretońskim wilgotnym, chłodnym ale tez w mieście, zanieczyszczonym klimatem. 

Jaka to mieszkanka? Już podaje i może komuś się tez przyda, pomoże... Uwaga jednak na toksyczność olejków czyli
- ZAWSZE robimy test z 1 kropla na skórze przez 24 godziny by wykluczyć reakcje alergiczna
- NIGDY nie przekraczamy 4 dni leczenia

Mieszanka na ostre i przewlekle zapalenie zatok:

- 75 kropli oleju z czarnuszki ( to nasza baza, jeśli nie dostaniecie w aptece to użycie oleju migdałowego czy z oliwek))
- 30 kropli Eukaliptus Radiata
- 15 kropli miety polnej
- 20 kropli czarnego pieprzu
- 10 kropli Eukaliptus cytrynowy

Całość mieszamy w takiej buteleczce do kupienia w aptece z ciemnego szkła i z pipetką do kropli. 

Smarujemy zatoki, skrzydełka nosa i skroń: 2 kroplami mieszanki 4 razy dziennie. 
Po 2-3 pierwszych użyciach możemy mieć wrażenie, z jesteśmy jeszcze bardziej chorzy bo wydzielina spływa w ilościach hurtowych ale proces zdrowienia się zaczął! 

Właściwości tych olejków

1. Olej z czarnuszki - pobudza system odpornościowy dzięki zawartości nigellonu. Ma tez działanie przeciwmikrobowe zapobiega więc rozprzestrzenianiu się infekcji i nakładaniu się infekcji na siebie. 

2. Eukaliptus radiata - pozwala na pozbycie się wydzielin, działa troche jak znana w Polsce flegamina, oczyszcza ze składu wydzielin tkanki dzięki 1,8 cinéolu i alpha pinènu. Działa wykrztuśnie rozkładając białko tych wydzielin i zmniejszając obrzęk tkanek. 

3. Mieta polna - podobnie jak eukaliptus radiata działa wykrztuśnie, chłodzi i zmniejsza stan zapalny dzięki 20% zawartości mentholu.

4. Pieprz czarny - jest interesujący w tej mieszance gdyż ma działanie silnie przeciwbólowe dzieki zawartości limonenu, który działa na przekaźniki nerwowe bólu. Obniża również temperaturę jeśli taka się pojawia. 

5. Eukaliptus cytrynowy - najsilniejszy olejek przeciwzapalny zawiera citronellol. Działa silnie na kwas arachidowy, którego metabolizm wpływa na stany zapalne organizmu.

POLECAM. 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz