niedziela, 13 września 2015

Chóralny program Antka photo 11988239_1419989884806279_6143612107771591839_n2_zpsxhupflxj.jpg 


I zaczęło się… a właściwie to russzyło z kopyta ! W ubiegły wtorek, zaraz po szkole odbyła się pierwsza dwu godzinna próba Les Petits Chanteurs de Bordeaux.


Wczoraj, ponieważ Antek miał pracującą sobotę śpiewał w szkolnej kaplicy na godzinnym koncercie.


 


Zaraz po nim, zaopatrzeni w piniki, zamiast obiadu, chłopcy i panowie ruszyli do katedry Świętego Andrzeja. Tam odbyła się prawie dwu godzinna próba chórów męskich i żeńskich miasta czyli les maîtrises de Bordeaux. Na zdjęciu fragment wczorajszej próby. Wiecej zdjec na stronie Facebookowej choru.


 


Dzisiaj chór śpiewał na mszy, w szkole, otwierającej rok szkolny. We wtorek kolejna próba a w przyszłą sobotę wielki Koncert z okazji dni europejskiego dziedzictwa kulturowego w katedrze w Bordeaux. Na tym koncercie, dla nas rodziców, miejsc nie będzie bo odbędzie się inauguracja odrestaurowanego portalu królewskiego i koncert zamówiła cała miejska “śmietanka”: pan mer  (ktory moze zostanie naszym przyszlym prezydentem) i oficjalne lica jak to się brzydko mówi.


 


Koncertów w najbliższych dniach zapowiada się sporo… część jest związana z corocznym zgrupowaniem chórów chłopięco-męskich, które pod koniec października ma miejsce w Bordeaux. Antek będzie więc śpiewał na wielkim koncercie galowym 19 października… już ćwiczą. Pozostałe koncerty jak zawsze są związane z okresem – vendange czyli winobrania. Tutaj znakomite zamki z regionu uświetniają uroczystości występami antkowego chóru. Co przynosi chórowi konkretne zyski.


 


Największym jednak wydarzeniem nadchodzących dni będzie wyjazd do Rzymu, na Nowy Rok, na zaproszenie papieża Franciszka gdzie chóry z całego świata, w tym 3 polskie, zrzeszone w pueri cantores będą podejmowane w Watykanie. To niesamowita przygoda dla Antka i wyzwanie.


 


Oczywiście sporo tego, nakłada się to na całą resztę prac i zajęć, ale mobilizujemy się! TV nie oglądamy to trochę więcej czasu mamy…


Pozdrawiam was niedzielnie z muzyką w uszach i w głowie!


 

4 komentarze:

  1. Cudownie mieć rozśpiewanego syna! Życzę wspaniałego głosu i wielu pięknych koncertów!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziekujemy! i potwierdzam, ze jest tak zwyczajnie, na codzien cudowne! bo w domu slyszysz spiew od rana do wieczora jak tylko Antek w nim jest!

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja ulubiona katedra w Bordeaux! Czy koncert 19 października odbywa się właśnie tam?

    OdpowiedzUsuń