piątek, 18 września 2015

Oj na wspomnienia… czyli obiad z przyjaciółką i nasze dzieci !

dzieci
3-cie urodziny Palomy... ona juz panienka moj Antos nieco naburmuszony. Gauthier choc ma tutaj 13 miesiecy wciaz jest glodny...
 

Wpadła dziś do mnie na obiad Cécile – na kulinarnym blogu deser z naszego obiadu (danie wrzucę jutro) – której nie widziałam od kilku miesięcy bo praca, dzieci, wakacje a oni w Australii sporo czasu spędzili. Cóż za cudowny moment !

To jest to co tygrysy lubią najbardziej…

 

I na wspominki nam się zebrało. Cécile poznałam wczesną wiosną 2006 roku. Antoś miał chyba z 7 czy 8 miesięcy a jej Paloma była o 22 dni starsza. Spotkałyśmy się w parku czyli naszym Jardin Public i od razu przypadłyśmy sobie do gustu. A co najdziwniejsze nasze dzieci bardzo się polubiły. Obie w tym czasie pracowałyśmy tylko dorywczo więc byłyśmy całe oddane naszym dzieciom.

 

No i się zaczęło… Park, codziennie popołudniu razem. Gdy padało i było zimno każde popołudnie razem raz u jednej raz u drugiej, dzieci wciąż razem. Szybko nasza grupka rozszerzyła się o nowe osoby, mamy z podobnymi dziećmi. I tak to trwało. Były złe momenty, choroby dzieci, spięcia małżeńskie, kłótnie, u niektórych nawet rozwody ale nasze dzieci rosły razem i my z nimi. 

 

Potem zaczęła się szkoła i im dalej w las tym więcej zajęć, przeprowadzek, zakupu domów. Park został gdzieś za nami. Wczesne dzieciństwo naszych pociech za nami.

 

To był piękny czas! Zdecydowanie piękny pomimo napotykanych trudności. Nasza przyjaźń trwa już prawie 10 lat. Nasze dzieci choć widzą się rzadko bardzo się lubią i jak się spotykają na urodzinach czy kolacjach to dopiero widać jak bardzo są ze sobą związane.

Mój Antoine został już na zawsze dla Palomy i jej brata Gauthier  po prostu “Nioniem” – Nionio… tak na niego wołali bo Antoine jeszcze wtedy wymówić nie potrafili… a Paloma jest “Omą”, Gauthier nadal jest po prostu “Szaszu”… ej… życie zbyt szybko mija!
Urodzinowa zabawa


i urodzinowe przyjecie dla 3 latkow...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz