wtorek, 15 września 2015

Cudaczek !

 photo DSCF3905_zpsk5vkmysj.jpg
 

Cudaczek z tego mojego syna ! Wczoraj odebralam go ze szkoły ze śpiewem na ustach. Był szczęśliwy i to z kilku powodów.

 

Po pierwsze – odbyła się pierwsza lekcja z historii i Antek się na niej ( jak zwykle chciałabym napisać) wykazał ogromną wiedzą… pan nauczyciel stwierdził, że teraz Antoś będzie lekcje prowadził bo wiedział : czym jest historia ?; jak się ją tworzy ? na jakich dokumentach opiera badania ?... miał też refleksje osobiste na temat związku historii z prawdą… miał przykłady. Tak więc kilku jego kolegów, po tej lekcji, zaproponowało, że…

 

Po drugie – zostaną jego « ochroniarzami » czyli gardes du corps. Dopytywałam się wczoraj na czym ma to niby polegać ? Otóż to jest ich taka zabawa w szkole, między chłopcami… tworzą grupy, ci najsilniejsi stają na czele oczywiście i mają ochroniarzy… jakby ktoś chciał ich zaatakować. Normalnie jak na wojnie ! Ale syn zapewnił mnie, że nie ma u nich zbyt dużo przemocy, że to tylko w razie czego…

 

Po trzecie – Antek ograł na przerwie w nogę swych towarzyszy i powiększył grupę swych ochroniarzy. Ma ich 7-miu dzisiaj.

 

Po czwarte – DZIEWCZYNY ! Oj matko co to się wyrabia w wieku 10 lat ! W ubiegłym roku była Józefina… a w tym wydaje się, że nastąpi zmiana. Co prawda Józefina została przez Antka zaproszona na 4 października, na jego urodziny z kolegami ale została zaproszona z JADE… bo teraz Jade jest hm… wybranką?

Jade jest złotą, regionalną, medalistką w swojej grupie wiekowej w jeździectwie… Ma 150 cm wzrostu i wielu chłopców z klasy uderza do niej… Antek na początku twierdził, że on nie ma szans, że jest za niski i że Marek-Antoni jest jej preferowanym. Tymczasem wczoraj… Jade powiedziała Antkowi mojemu, że po pierwsze przyjdzie na jego urodziny a po drugie, że cytuję: “Jak ty Antoine mówisz to wszystko brzmi tak poetycko”!!!

 

Matko i córko… wczoraj cały wieczór musieliśmy tego zdania wysłuchiwać bo mój syn przeprowadzał analizę.

Cudaczek! Mówię wam cudaczek!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz