niedziela, 20 września 2015

Wczorajsza inauguracja drzwi krolewskich i Antoni z chórem

katedra

 

Trwają europejskie dni dziedzictwa kulturowego… wczoraj byliśmy więc wieczorem w naszej katedrze świętego Andrzeja na uroczystej inauguracji drzwi królewskich. Bo choć katedrę wybudowano w XII wieku to akurat te drzwi, przez które wchodzili do katedry królowie: Ludwik XIII i Ludwik VII by zawrzeć związki małżeńskie, zostały w latach rewolucji zniszczone i zamknięte.  Ponad 200 lat nikt ich nie odnawiał. Dopiero kilka lat temu rozpoczęto prace remontowe i efekt jest olśniewający!

 

Z tej okazji wczoraj wielka uroczystość ściągnęła do katedry tłumy i ważne postacie regionu. Antkowy chór wraz z chórem dziewcząt wykonywali kilka podniosłych kawałków. Trębacze z organami dopełnili reszty… Katedra drżała jak chłopcy wznieśli “Alleluja” Hendla…

 

Owacje na stojąco trwały długie minuty…

Możecie ich podziwiać na oficjalnych zdjęciach chóru tutaj: https://www.facebook.com/lespetitschanteursdebordeaux?fref=ts

 

Była też oczywiście prasa i TV. Podam linki jak będę miała.

 


A tak na marginesie coraz bardziej angażuję się w działalność chóru… stąd moje zdjęcia z wczorajszej próby. Lubię to.

 

A dziś msza święta a wczesnym popołudniem byliśmy w zameczku Labottière… cudowne miejsce ze sztuką współczesną… inspirująco było!

Antek niestety teraz znów na treningu… 4 października gra departamentalny turniej golfowy. Zakwalifikował się i był bardzo z tego dumny bo jest jednym z 36 zakwalifikowanych młodych poniżej 18 roku życia. Cwiczy więc i ciężko pracuje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz