Niania w Paryzu
czwartek, 25 czerwca 2026
Nadal upały do 40°C dziś.
środa, 24 czerwca 2026
Marc Bloch - spotkanie
wtorek, 23 czerwca 2026
Jest dość strasznie...
niedziela, 21 czerwca 2026
TYLKO LUDZIE CZYNIACY POKOJ i budujący zgodę zmieniają ten świat na lepszy...
Link do wywiadu z Konstantynem Sigov, którego znam osobiście... i który mówi o napięciach w relacjach polsko-ukrainskich... Dosyć wojen i konfliktów! Czas na pokój i dobro!
sobota, 20 czerwca 2026
Antoni wrócił! Upały i malinowa Charlotte.
Wyjazd był z przygodami... w tamta stronę mieli godzinę by przejechać z dworca Montparnasse na dworzec du Nord... metro stanęło pod ziemia i ani rusz... Tłukli się więc z walizkami i garniturami, w te upały, w czarnych korytarzach, wyszli na zewnątrz na Odeon i zamówili Ubera. Dojechali na styk i ostatnie 200 metrów przed dworcem biegli. Pierwsza noc w Lille. Chcieli frytek bo to specjalność regionu poszli do jakiejś osławionej knajpy na starym rynku i wyszli raczej rozczarowani. Antek w ogóle mówił, ze oprócz placu to miasto nie jest specjalnie ładne... ( ja oststanio byłam w 2003 roku na konferencji na Uniwersytecie, gdzie poznałam Swietłanę Aleksejewicz, literackiego Nobla i do dziś utrzymuje sporadycznie ale jednak kontakt) i jego okolice tez ładne nie są. bez porównania z takim Bordeaux na przykład.
W czwartek zdawali na Skema a w piątek do EDHEC, spali już na kampusie i tam dostali jeść i to podobno wyśmienite jedzenie jak i cały kampus, sale wykładowee ćwiczeniowe... bardzo im się podobało.
Co prawda jednemu z kolegów odpadła podeszwa od buta przed samym ustnym konkursem więc było trochę stresu i duzooo śmiechu ale świetnie im poszło.
Wyjeżdżając z Lille wczoraj wieczorem kolejny problem... spóźnione TGV... do Paryża, więc nie załapali się na to do Rennes, zmienili bilety na telefonach na ostatnie połączenie do Rennes z Paryża i dojechali w środku nocy.
Moj mąż pojechał po nich wszystkich na dworzec i każdego z chłopaków do domu odwiózł! Czyli spisał się na medal.
No ale jak wrócili to zamiast spania było gadanie... także ze 3 godziny dziś spaliśmy może.
Ale coz upaly sa straszne i będzie jeszcze gorzej bo do 42°C w cieniu w poniedziałek.
czwartek, 18 czerwca 2026
Antoni w Lille zdaje... a u mnie lilie i poprawkowe studentów!
wtorek, 16 czerwca 2026
Wyglada na to, ze mieszkanie znalezione...
Jeszcze się dobrze do szkoly nie dostał... ale wszyscy moi przyjaciele mówią tylko o tym i radzą bym jak najszybciej zaczęła szukać mieszkania dla Antoniego w Paryżu bo to jest doświadczenie koszmarne...
No więc, ja wczoraj zaczęłam szukać... a dziś dostałam pozytywna odpowiedz, ze jest i będzie i ze znalezione!
Takze na odleglosc i błyskawicznie i jestem ogromnie, ogromnie wdzięczna!!!
teraz żeby się tam dostał bo będę musiała szukać gdzie indziej jak się dostanie gdzie indziej... buuuu...
Wczoraj pisałam o kosztach bardzo wysokich. Ale nie tylko koszty się licza. Popatrzcie na pensje po ukończeniu tej szkoły czy tych szkół:
https://rankings.ft.com/rankings/3045/masters-in-finance-pre-experience-2026
183 000 dolarów rocznie... po ESCP... więc inwestycja zwrotna!