piątek, 26 października 2012

Recenzja mlodziezowa "Niani"

"Niania w Paryżu" - Agnieszka Moniak - Azzopardi - recenzja

"Niania w Paryżu" jest debiutancką powieścią Agnieszki Moniak - Azzopardi, Polki mieszkającej na stałe we Francji i która pochłonięta jest nie tylko pisaniem książek, ale również współpracą z wieloma francuskimi miesięcznikami.
Niania w Paryżu - Agnieszka Moniak-AzzopardiGdy upadł mur berliński, odmieniło się życie milionów ludzi ze Wschodu. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów mogli bez większych przeszkód udać się na Zachód w poszukiwaniu pracy, wykształcenia, nowego życia.

Kiedy dziewiętnastoletnia Ania przyjechała do Paryża, myślała, że spełnią się wszystkie jej marzenia. Podjęła nie tylko pracę niani, ale również studia na prestiżowej Sorbonie. Jednak z biegiem czasu zaczęła rozumieć, że Francja to zupełnie inny, obcy jej świat, zamieszkiwany przez wielu nieprzyjaźnie nastawionych ludzi, którzy źle jej życzą. Od tej chwili Ania będzie zmuszona podjąć walkę, której stawką będzie jej przyszłość.

Jak sobie poradzi młoda, zagubiona Polka?
Czy pochłonie ją nienawistny świat?
Czy odnajdzie kogoś, kto pomoże przetrwać jej trudne chwile?
„Niania w Paryżu” to przejmująca opowieść o życiu i o świecie, który nie zawsze jest kolorowy. To wzruszająca historia młodej dziewczyny, która ma wielkie marzenia i jeszcze większą motywację, aby je spełnić. Polecam tę książkę każdemu. Jestem przekonana, że czas, który poświęcicie na jej przeczytanie, nie uznacie za zmarnowany.

Iza, 18 lat
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz