czwartek, 25 czerwca 2015

O tym jak zostałam « najlepszym nauczycielem » czyli będę się chwalić…

 photo DSCF3171_zpsvivf5qdk.jpg

Wczoraj mieliśmy ostatni dzień lekcji w naszym gimnazjum. Dzisiaj już siedziałam na egzaminach kończących gimnazjum, jutro też będę. Wracam jednak do wczoraj. Na przerwie o 10h30, moi uczniowie, poprosili o mnie w pokoju nauczycielskim i przy otwartych drzwiach wręczyli mi ten oto dyplom czy certyfikat, który widnieje na zdjęciu. Otóż zostałam nim odznaczona jako, ich zdaniem, « najlepszy nauczyciel historii i geografii w roku 2014-2015. Cóż w pisowni jest kilka błędów ale liczy się gest !

 

Byłam wczoraj strasznie dumna i tak mi się rzewnie zrobiło na duszy, że ja początkujący nauczyciel, na 6 nauczycieli uczących tego przedmiotu w naszym gimnazjum zostałam tak ślicznie odznaczona ! To jest coś !

Uczniowie w naszym gimnazjum co roku przyznają te tytuły ich ulubionym nauczycielom przedmiotowym. Mi to sprawiło wielką radość u innych wywołało kąśliwe uwagi. Tak to zazwyczaj wśród ludzi bywa, zazdrośników i zawistników nigdzie nie brakuje ! Ja jednak mam, choć miałam też w ciągu roku szkolnego, namacalny dowód na to, że to co robię ma sens, wzbudza zainteresowanie i sympatię. Na załączonej kartce moc ciepłych słów i komplementów. Moje karta do samochodu została ozdobiona wykonanym przez uczniów czerwonym sercem z napisem « najlepszy nauczyciel historii i geografii ». Nawet pani w piekarni je zauważyła ja położyłam kartę na ladzie szukając portfela he, he, he…

 

Nie wiem jeszcze wciąż gdzie będę pracować w przyszłym roku. Wiem, że jestem nauczycielem zastępczym w całym departamencie Gironde i sam ten fakt bardzo mnie ucieszył bo baliśmy się, że wyślą mnie do Dordogne albo do Lot et Garonne i wtedy nie mogłabym spać w tygodniu, w domu a tak… pewnie będę trochę jeździć po deparatmencie ale do najdalszego punktu mam 160 km, około, więc spać będę w domu… mam nadzieję.

9 komentarzy:

 1. Nic tak nie cieszy, jak uznanie uczniów. Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniale, gratuluje.
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje wam bardzo za wszystkie Gratulacje... to mi sie w tej pracy podoba wlasnie... przekazywanie czegos waznego, co nada sens... moze?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak słusznie!!!! Sam chciałbym czymś podobnym się pochwalić, tymczasem jednak jak najserdeczniej gratuluje, i jak najserdeczniej pozdrawiam!!! Dziękuje za możliwość przeczytania i bycia dalekim czytelnikiem ;))

  OdpowiedzUsuń