wtorek, 20 lipca 2021

Hotele i ceny... ceny i hotele...
Szykowania ciąg dalszy... Wczoraj rezerwowaliśmy hotele w Norymbergi, w Ratisbonie, w Monachium oraz w Alpbach, w austriackim Tyrolu. Człowiek trochę świata zjedzil to mniej więcej wie z czego i jak korzystać choć pomyłki czy wpadki również i nam się zdarzają. Jedno jest pewne... HOTELE, te podstawowe, w POLSCE czy w NIEMCZECH są TANIE. są jak to się mówi po francusku "bon marché". 
Bo takie 3 czy 4* Novotele, Holiday Inn, Ibisy, Mercure, Premier Inn można spokojnie teraz zarezerwować za 40-50 euro ze śniadaniem dla 3 osób. W centrum Monachium mam hotel za 39 euros dla 3 osób ze śniadaniem! Więc drogo to zupełnie nie jest... Jak porównam to wynajmu budy kempingowej na kempingu w Pornichet to hm... 800 euros za tydzień! za 7 noclegów, bez śniadania i oczywiście bez innych udogodnień typu basen, codzienne sprzątanie, sala do fitness, kawiarnia, restauracja itd...  Moje hotele wychodzą duzzooooo taniej! Wiem, ze są osoby, ktore wola kempingi i spontanicznosc ale to nie moja bajka!
Zacięcie przyszło z Tyrolu! Marzy mi się pobyt kilkudniowy w najpiękniejszej, uważanej za najpiękniejszą przez różne przewodniki i klasyfikacje turystyczne miejscowsci czyli w Alpbach... w Austrii...  a tam nie ma NIC poniżej 150-160 euro za 1 nocleg... buuuuuuuuu... Stwierdzilismy jednak, ze jak się zmieścimy w budżecie wakacyjnym to i tak sobie taki zarezerwujemy... więc dziś ciąg dalszy rezerwacji na dalsza trasę i następnie ten Tyrol... jakby to ugryźć by dobrze zjeść? Oto jest pytanie! 

2 lata temu pozwoliliśmy sobie na tygodniowy pobyt w Mariocie 5* luksusowym w Maroko... i było bosko! więc dlaczego by nie w Tyrolu? 
Takze tak sobie kombinuje i tak sobie marże jak ten Dyzio marzyciel. 
Przed wakacyjny wtorek... Antek żegluje... wczoraj cały dzień prawie szalał na żaglach, na Atlantyku. Teściowie siedzili na zebraniu komitetu ich rezydencji w Pornichet i debatowali nad remontami... ja pracuje jeszcze trochę, rezerwuje i mam kilka zebrań i spotkań przed wyjazdem ale już na luźnej szelce! Miłego dnia! 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz