czwartek, 9 czerwca 2016

Francuska codzienność – Teatralnie. Antek gra w teatrze Pergola, w Bordeaux. Część 23.

Pergola 


W ubiegły poniedziałek byliśmy na premierze nowej sztuki teatralnej z udziałem mojego syna. Jak zaczął chodzić na zajęcia teatralne w ubiegłym roku tak do teraz go to pasjonuje. Ah te próby cotygodniowe, te wyzwania, kostiumy, atelier, i ta scena! Po raz drugi w tym roku w teatrze Pergola, czerwone kotary, deski… fascynacja!


 


I trzeba przyznać, że dość dobrze mu to wychodzi! Bardzo byliśmy z Antka dumni bo dał z siebie wszystko, zagrał bezbłędnie a występowała w trzech scenach. Najbardziej delikatna była ta druga, samotny monolog Pingiwna w dżungli… dał radę!


 


W antkowej szkole wszystkie dzieci mają godzinę zajęć teatralnych w tygodniu. A ci, którzy chcą I się do teatru nadają mają dodatkowe zajęcia raz w tygodniu, przez 2 godziny. W tym roku byio tego trochę więcej bo były aż dwie sztuki, o tej w katedrze niedawno pisałam…


Zdjęcia są z telefonu więc jakość kiepska… ale coś tam widać.


Czy wasze dzieci też grają w sztukach teatralnych? Jakie macie doświadczenia w tej dziedzinie?
4 komentarze:

 1. W Sopocie przy Teatrze im. Agnieszki Osieckiej, proby 2x w tydodniu po 2 godziny przed premierami duzo wiecej, swietne przedstawienia, choreografia Iza Sokolowska, wspaniale kostiumy i charakteryzacja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam niestety i nie wiem czy chodzi o spektakle rodzinne z aktorami dziećmi czy o inne? Proszę o podpisanie komentarza. Dziękuje.

   Usuń
 2. A u mnie dzisiaj polskie kino, Szatan z Siódmej Klasy i Wakacje z Duchami - nostalgia język polski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Valdi muszę poszukać w Polsce tych filmów. Dzięki za pomysł!

   Usuń