czwartek, 11 sierpnia 2016

Ale heca ! Wczoraj zobaczyliśmy naszego Antka w telewizji… I 2 filmowe sztuki!

TV
 


 


            A było to tak… byliśmy wczoraj w kinie na « Kolorze zwycięstwa », ale o filmie za chwilę. Po kinie było już dobrze po 21, dotarliśmy do restauracji French Burger, na alejach Tourny w Bordeaux. Tam szybka kolacja wokół baskijskiego burgera. Po jedzonku zeszliśmy na dół by uregulować rachunek, nad barem wisiał wielki ekran telewizora. I czekając w kolejce do zapłaty co widzimy – Antka na ekranie telewizora udzielającego wywiadu dziennikarzowi lokalnej TV o meczach golfowych.


Orzywiliśmy się oka mgnieniu, zaczęliśmy pokazywać Antka palcami, krzyczeć, że to nasz syn, ja w pośpiechu wyciągnęłam telefon by sfotografowac odbiornik, jednym słowem szaleństwo!


Kasjerka przestała pobierać karty kredytowe klientów i obserwowała ekran, obsługa restauracji zbiegła się wokół nas, ludzie nam gratulowali. Bardzo dziwne to było…


 


A na zdjęciu widzicie to co na ekranie TV udało mi się uchwycić, uśmiechniętą twarz Antosia kochanego… nie mogę się doczekać dziś jego powrotu!


 


Co do filmu… to film zrealizowany przez Stephen’a Hopkins’a, zankomite ujęcie histori czarnoskórego, amerykańskiego biegacza Jesse Owens i rodzącego się w Niemczech nazizmu… a istniejącego w USA rasizmu. To niezwykła lekcja dla nas ludzi XXI wieku tego czym jest: wysiłek, dążenie do celu ale też tego do czego może doprowadzić istniejący i dzisiaj na szeroką skalę rasizm jak i wszelkie wykluczające ideologie. Gorąco polecam wam ten film.


 


Kilka dni temu widzieliśmy też film “Genius” w inie, opowiadający historię amerykańskiego pisarzaThomas’a Wolf’a. Historia jego przyjaźni z wydawcą, sukcesu jak i osobistej klęski. Trudny charakter pisarza, jego choroba umysłowa a jednocześnie literacki geniusz! Jude Law gra rolę Wolf’a I jest niezwykły. Ten film również wam gorąco rekomenduję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz