niedziela, 5 marca 2017

Przylot na Lanzarote. Koszty. Warunki. Czyli Wysypy Kanaryjskie – część 1.

Trebol 1
Antek i jego 10 dyplomow z Suneo Club z Lanzarote. Nikt nie mogl go pobic w zadnej dziedzinie, ani dzieci, ani wiekszosc doroslych...

Antek w piatkowy wieczor z ekipa animacyjna: Sopie i Claire dwie Angielki oraz Jelle Belg... Timo rowniez z Belgii wyjechal w miedzyczasie.Na powitalnym zdjęciu widzicie Antosia, dzisiaj rano, w jego pokoju w Bordeaux otoczonego zdobytymi podczas wakacji dyplomami… razem 10 sztuk w 5 dni czyli absolutny rekord. To zdjęciu mówi samo za siebie. Takie bowiem były nasze kończące się dzisiaj zimowe wakacje tym razem jednak zupełnie niezimowe tylko tropikalne!

 

Wyruszyliśmy w ubiegłą sobotę 25 lutego samochodem z Bordeaux aż do Nantes ( 4 godziny jazdy na północ) bo stąd startował nasz czarterowy samolot podróżnika TUI. Był oczywiście spóźniony, niewysprzątany i chyba nienajnowszy ale cóż… czarter to czarter wiadomo, że będzie podobnie jak z low cost. Za to turystó w nim po brzegi, do ostatniego miejsca! Z międzylądowaniem w Bordeaux – co wprawiło nas w kolejne osłupienie – dotarliśmy na wyspę Lanzarote do Arrecife około godziny 19 po 3,5 godzinach lotu. Najważniejsze, że bezpiecznie.

 
Trebol 2
Na naszym wakacyjnym balkonie... na przeciwko mini-golfa i jednego z basenow.

Wakacyjne mieszkanie: salon z wneka kuchenna ( do niczego nie potrzebna), sypialnia, lazienka, balkon i korytarz... spore i ladne.
 

Powietrze było cieplutkie, wiał wiatr, ale tam codziennie wieje… Komitet powitalny w postaci rezydentów agencji TUI czekał już za progiem. Autobusy rozwiozły nas kogo gdzie po wykupionych hotelach. Nasz nazywał się Appartamentos El Trebol, miał tylko 3 gwiazdki I był na wybrzeżu turystycznym Costa Teguise. Nie lubimy zbyt takich miejsc ale tym razem to wybraliśmy wraz z… all inclusive… okropieństwo, do którego można na chwilę się przyzwyczaić rekompensując je sobie czymś innym na boku. Nikomu all inclusive nie polecam bo to jednak specyficzny typ turystów pisze się na taką formę podróżowania a raczej bym napisała nie podróżowania bo te stołówki, bary i ci ludzie tam ( nie wszyscy!) to hm… czasem tylko przykro patrzeć. Jakie czartery takie i all inclusive, no nie da sie ukryć. Niestety nic nie zastąpi porządnych linii lotniczych, porządnych restauracji z wykształconym personelem ani tego co autentyczne w danym miejscu a nie przeznaczone TYLKO dla turystów.

 Trebol 3
Pierwsza niedziela powolna aklimatyzacja w naszych osrodku i antkowy turniej...


Ale skoro już przy tym jesteśmy to… no właśnie takie wakacje są bardzo tanie i bardzo łatwe. Nie trzeba znać języków bo przetłumaczą, nie trzeba się wysilać bo podadzą, zawiozą, rączką pokażą, nie trzeba czytać, dokumentować się, bop o co właściwie… 80% Anglików z naszego hotelu nie wyszło poza jego granice całymi dniami siedząc przy basenie pijąc na umór i jedząc jak Gargantua. Zresztą ekipa animacyjna – na zdjęciach z Antkiem i personel recepcji hotelowej tylko to codziennie potwierdzali. My za całe wakacje zapłaciliśmy 1300 euro za nas trzech… do tego 11 euro dziennie za wynajęty samochód przez 5 dni, i kilka biletów wstępu. Cały pobyt z parkingami, pamiątkami nie przekroczył 1600 euro za 3 osoby więc uważam, że jest to niezwykle tanio.

 
Trebol 4
Pierwszy turniej mini-golfa, 6 dolkow... Antek ustanowil dzieciecy rekord osrodka.Trebol 5
Na Wyspy Kanaryjskie warto jednak pojechać… naprawdę warto i będę wam to pokaywać przez kilka kolejnych wpisów. Po pierwsze warto ze względu na klimat… cały rok ponad 20°C… słońce, wulkaniczne pejzaże. To jest coś zupełnie innego, czego nigdzie indziej na świecie jeszcze nie udało nam się poznać. Ale też pod względem historycznym te wyspy a szczególnie Lanzarote (nie tak jeszcze zajechana turystami jak Teneryfa) są niezwykle ciekawe. Odkryte na początku XIV wieku a ściślej tutaj Lanzarote w 1312 roku przez Lancelotto Malocello z Genui wyspy te zostały kompletnie zniszczone przez hiszpańskich i portugalskich najeźdzców, ktróych Historia nazywa “odkrywcami”. Wymordowali oni jednak praktycznie całą pierwotną ludność wysp czyli Gaunches. Lanzorote jest naznaczona jeszcze 6-letnimi wybuchami wulkanów od 1730 do 1736 roku, które zniszczyły wyspę wraz z większą częścią ludności tworząc jednocześnie podziwiane dzisiaj parki, krajobrazy i z czasem nowe zabytki.


 
W pierwszy wieczór poznaliśmy przesympatyczną polską parę: Anetę i Jurka, których serdecznie tutaj pozdrawiamy!CDN…


1 komentarz:

  1. Piękne wakacje! Szkoda tylko, że musieliście jechać tak daleko na lotnisko, nikt Was nie uprzedził o lądowaniu w Bordeaux?

    OdpowiedzUsuń