sobota, 14 grudnia 2019

Obiad z biskupem Mgr Lacombe czyli ostatnia prosta przed BIERZMOWANIEMCaly poranek spedzilam jako katechetka z mlodzieza w antkowej szkole. Dzis mielismy wszyscy spotkanie z biskupem Lacombe, z naszej diecezji. Nasza droga mlodziez wysłała mu listy z pytaniami a on przyszedł spędzić dzisiaj 5 godzin z nimi by na te pytania przed styczniowym bierzmowaniem odpowiedzieć. 
Poranek podzielony byl tematycznie na 3 czesci. Biskup odpowiada po czym gromadziliśmy sie w grupach by uscislac jego wypowiedzi i to co mysla nasi bierzmowani... a sam biskup przechadzał sie od grupy do grupy i w debatach uczestniczył. 

Trwało dlugo, ale skończyło sie kolo 12. Udaliśmy sie wiec na wspolny obiad z nim. Bylo nas 14 osob przy stole z biskupem. Dzieciaki wokol. 

Ponizej zdjecie stole jeszcze przed zajęciem miejsc. 
Na aperitif podana tosty z foie gras i szampana. Na przystawki malze Świętego Jakuba w sosie z soczewicy, warzywa julienne i biale wino z winorośli szkoly - genialne zreszta! 
Na danie glowne byl befsztyk Rossini czyli z foie gras do tego warzywa na cieplo. 

Nastepnie podano sery z orzechami i salaty.
Na deser mille-feuille z gorzkiej czekolady z kremem i ze świeżymi malinami. Potem byla kawa z czekoladkami i migdałami. 

Spedzilismy cudowny poranek wszyscy razem. 

Mialam szczescie siedzieć przy biskupie po jego prawej stronie co pozwoliło mi na nawiązanie osobistego kontaktu, ktorego ciąg dalszy z pewnoscia nastąpi, gdyz dostalam kilka propozycji przy stole... 

Fajny czas i kolejne prezenty od zycia w ilościach hurtowych. 
Wdziecznosc, wielka wdziecznosc. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz