wtorek, 2 listopada 2021

Hiszpania i Bonavista: 1 - nasz ośrodek wypoczynkowy i jego ceny.


Spedzilismy, po raz 7-my już, cały wakacyjny tydzień w Hiszpanii, w miejscowości Mont Roig del Camp i w ośrodku Bonavista de Bonmont. Ten ośrodek należący do grupy Pierre et Vacances i liczący sobie zaledwie 3 gwiazdki jest jednym z naszym ulubionych wakacyjnych miejsc. Na Costa Dorada, 130 km na południe od Barcelony ale oddalony o około 5 km od wybrzeża i około 2 km od gór pozwala nam się cieszyć tygodniem NIC nie robienia czyli laby. 
Pierwszy raz przyjechaliśmy tutaj gdy Antek miał 4,5 roczku i tak chętnie wracałabym tam co roku... ale teraz mamy dużo dalej niż z Bordeaux. 

Bywaliśmy tutaj w kwietniu w maju a teraz po raz pierwszy w październiku. To są najspokojniejsze okresy. Pobyt tutaj latem jest raczej mordęgą jak cały ośrodek jest wypełniony ludźmi i ceny wzrastają 3 krotnie i gdy jest problem z dojazdem na plaże... bo są tłumy turystów. To oczywiście tylko nasza opinia. 

Ośrodek to 6 małych budynków, 2 piętrowych z mieszkaniami na 4 do 6 osób. Jest tez bar, restauracja, kluby bezpłatne (sic!) dla dzieci i nastolatków, są spektakle, tereny sportowe, dwa baseny, dwa jacuzzi, ogród - były w nim jeszcze zioła i warzywa, z których mogliśmy skorzystać; W sezonie od kwietnia do sierpnia jest mini-market... Są zajęcia sportowe typu gimnastyka, aqua gimnastyka, Zumba, taniec... są bilardy, stoły do ping ponga, spektakle wieczorem, dyskoteka dla dzieci i dla dorosłych... za nic się nie płaci. 
Wnosi się opłatę za mieszkanie i za jedzenie czy picie w barze i restauracji. Reszta jest wliczona. Wynajem sprzętu sportowego również. 

Nasze mieszkanko to jakieś 40 metrów kwadratowych na 4 osoby plus koło 6 metrów tarasu z widokiem na Morze Śródziemne i na baseny. Cale mieszkanie jest bardzo dobrze wyposażone: zmywarka, ekspres do kawy, płytki indukcyjne, sejf, lodówka, TV... jest Wifi. Dostaje się tez podstawowe wyposażenie domowe czyli płyn do naczyń, kapsułki do zmywarki, płyn do czyszczenia, gąbka, ściereczki, ręczniki itd... Cena w kwietniu, maju czy teraz to od 50 do 60 euros za dobę, za całość. Czyli za tydzień od 350 do 450 euros. Latem trzeba liczyć od 1500 euros za tydzień a w sierpniu jeszcze więcej. 
Miedzy budynkami, terenami... jest ślicznie utrzymany i dość spory park z sosnami, palmami daktylowymi - pełno daktyli było! spadały i się je jadło! Pięknie pachną tutaj kwiaty i krzewy a słońce jest właściwie prawie cały czas. Mieliśmy temperatury od 21 do 27°C  i jeden dzień pochmurny. Tak było tez za każdym razem w kwietniu i w maju. Ośrodek sąsiaduje z golfem... a przy nim są tez tereny do tenisa i panela. Gramy we wszystko więc korzystamy. Wokół golfa są wille i przymierzamy się do zakupy jednej z nich... ceny są 50% niższe niż w Rennes... a jaki spokój i jaki klimat! I widoki! eh... 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz