czwartek, 4 listopada 2021

Hiszpania i Bonavista 3: CUDOWNA BARCELONA!


Podczas naszego pobytu wyskoczyliśmy na jeden dzień do Barcelony i była to bardzo udana wycieczka! Dla nas Barcelona po raz 4, dla Antka po raz 2 i wciąż ten sam zachwyt! Tym razem zwiedzał Antek a my się szwedalismy... i nie dlatego, ze nie zwiedziłabym Sagrada Famili po raz 4 czy casa Batillio ale ze względu na ceny... Maskara jak bardzo wzrosły ceny wstępów w Barcelonie. Za wejście do jednego z domów Gaudiego trzeba zapłacić 27 euros od osoby! a za wejście do katedry 26 euros minimum... z przewodnikiem jeszcze drożej. Zniżek praktycznie nie ma... bo po 2 euros mniej dla małoletnich. Także odpuściliśmy tym razem za to Antek powłaził wszędzie bo on kocha zwiedzać. Kiedyś tez Park Guell Gaudiego był bezpłatny teraz 10 euros od osoby! 
Barcelona jest bardzo drogim miastem więc, ale na tyle cudnym, ze uwielbiamy tam wracać. Wiadomo, ze w 1 dzień do wszystkich miejsc się nie zagląda ale w 4 dni można miasto dość dokładnie zwiedzić i zachwycać się jego urokiem... poczuć zapach powieści Zafona tez! Szczególnie w gotyckiej dzielnicy! 

Lubię wszystkie miejsca w Barcelonie. Kocham Montjuc z fundacja Mirro czy muzeum Picassa w ciemnej średniowiecznej uliczce... port i jego statki czy jachty milionerów... małe kafejki, ekstra restauracje czy rynek Ła Bogueria, na którym wypija się obowiązkowo sok z owoców... i próbuje tapas czy empanadas! Nawet weszłam do Massimo Duttiego przy Casa Mila... ten sklep jest tak piękny estetycznie w środku, ze można tu spędzić trochę czasu i zakupić co nieco! 
Ludzi było trochę mniej niż w poprzednich latach. Covid zrobil i nadal robi swoje ale jak człowiek zaszczepiony to i turyści mu mało straszni. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz