sobota, 3 czerwca 2023

Gdzie sie dostał Antoni? WSZĘDZIE!!!

 Stalo się! W czwartek wieczorem opublikowano wyniki proponujące kandydatom klas maturalnych studia. Ku naszemu wielkiemu zdziwnieniu ale tez szczęściu Antek otrzymał już w czwartek wieczorem 15 propozycji przyjęcia plus 1 gdzie jest na liście oczekujących. 

Wybuchom radości ale tez łzom nie było w ten czwartkowy wieczór końca! 

Antek dostał się dosłownie wszędzie do najbardziej prestiżowych klas prépa czyli i do Louis le Grand i do Franklin ( 1500 kandydatów i 40 miejsc) i do Hoche i do Stanislas i szeregu innych ale przede wszystkim dostał się do Ginette, a to był jego pierwszy wybór. 


Ginette to liceum świętej Genowefy w Wersalu, które przygotowuje do konkursów na Politechnikę czy do wielkich szkół ekonomicznych i handlowych typu HEC - to marzenie Antka. Nauka tutaj trwa 2 lata i jest bardzo, bardzo intesywna. To najlepsze klasy przygotowujące do tych wielkich i prestiżowych szkół francuskich jeśli chodzi o poziom konkursów. Na przykład do HEC dostaje się 54% uczących się tutaj studentów. Dla porównania najlepsze klasy przygotowujące do tych szkół w Rennes  czyli Chateaubriand to 1-2%. Różnica jest KOLOSALNA.  

To, ze Antek dostał się do tej elitarnej (na zdjęciu artykuł na dole mowiacy o tym, ze to szkoła francuskich elit, jezuicka szkoła założona w 1854 roku) szkoły jest bez wątpienia jego ogromnym sukcesem i wynikiem jego wieloletniej pracy. By się tutaj dostać ... ponad 9500 kandydatów na 38 miejsc dla mężczyzn i 38 miejsc dla kobiet sic! nie wystarczy być dobrym uczniem czy uczniem bardzo dobrym to bardzo złożona i kompleksowa procedura kandydowania. Trzeba mieć coś więcej niż tylko bardzo dobre oceny. Trzeba mieć doświadczenie w sporcie na poziomie - federacji narodowych i udziału w zawodach; trzeba mieć doświadczenie artystyczne, i doswiadczenie życia we wspólnocie - bo 2 lata tutaj to życie w internacie na kampusie typu amerykańskiego ze sportami w czwartkowe popołudnia - Antoni wybrał tenis i szermierkę, Trzeba tez mieć doświadczenie w działaności humanitarnej, na rzecz innych bo hasłem przewodnim szkoły jest "SLUZBA" czyli Servir. Profil Antka jest na tyle kompletny czy to w dyscyplinach czysto szkolnych czy to w dziale artystycznym czy sportowym, ze z pewnością to zadecydowało w głównej mierze o tym, ze został wszędzie przyjęty. 

Wczoraj Antoni dostał kody dostępu do stron szkoły i cala procedura zapisowa z cala lista rzeczy do kupienia i do zrealizowania podczas wakacji - masa lektur, metodologia z matematyki nowa i jezyki obce. 
Koszty nauki tutaj zależą od dochodów rodziców i ich dóbr materialnych czyli w skrócie o deklaracji podatkowej rodziców i wahają się od 6 do 18 tysięcy euro rocznie. 

Dumni z naszego syna i tez z naszej pracy jako rodziców zaczęliśmy świętować sukces już w czwartek wieczór, w znakomitej włoskiej restauracji Lucca w Rennes. Świętować będziemy dalej w kolejnych dniach i tygodniach. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz