środa, 25 sierpnia 2021

Innsbruck cudnie kolorowe austriackie miasto.


Zdecydowania jedno z najpiękniejszych miast jakie dane nam było odwiedzić w naszym życiu! Nie metropolia, nie stolica a Innsbruck! Miasto liczące około 135 000 mieszkańców, położne wśród szczytów Alp, kolorowe, barokowe i tryskające radością! 

Z drugiej strony to muzeum pod gołym niebem. Chce muzea pod dachami tez są niezwykle interesujące tutaj. Podążyliśmy szlakiem przewodnika Michelin i się zachwycaliśmy!Miasto było pelne takich turystów jak my. 
Cesarski pałac z jego kaplica i mauzoleum cesarza Maksymiliana I datujace na XVI wiek... to te wielkie białe bryły. Wnętrza nie równają się Wersalowi ale są niezwykle ciekawe ( 9 euro wstęp). 
Zaraz obok zamku muzeum tradycji i rzemiosła tyrolskiego - fascynujące!!! (w cenie z kaplica cesarska 12 euro). 

Miasto i jego uliczki przyciągają jak magnes. Pełno tu muzyki Mozarta, który gościł w mieście w wieku 13 lat... jedno ze zdjęć niżej prezentuje tablice świadcząca o tym fakcie. Grają młodzi studenci, licealiści, ktoś tańczy, ktoś śpiewa. Życie wypełnia najmniejszy skrawek miejskiego bruku. 
Zachwyca "Zloty dach"... z 1500 roku. Stary pajacyk książąt zyskał sławe dzięki temu dachowi ale w rzeczywistości symbolizuje potęgę Habsburgow. Na przeciwko cudowna kamienica w stylu Rococo z XVIII wieku... a obok niej Hotel Goldener Adler z XVI wieku. Gdzie nie spojrzeć piękno, zabytki, bogata historia miasta... I z każdej, nawet najmniejszej uliczki... widać szczyty Alp. 
jednym słowem zachwyt. 

A jak zajdziecie do kawiarni Sacher to... w Austrii są 3 kawiarnie Sacher, które podają oryginalny Sacher tort  ( 7,9 euro porcja) czy znakomity Apfel strudel ( 5,9 euro porcja)... Receptury datują na XIX wiek. Coś pysznego, coś pięknego... coś... niezapomniane przeżycie! 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz